9 octobre 2008

11 juillet 2008

Vakance


i kam hedhur qyçin
vij,mbase ,pas pushimeve
mirupafshim

20 juin 2008

veshja & personaliteti


Leni rrobat tuaja te(ose me veshjen tuaj) tregojn pjesen me te madhe te personalitetit tuaj

15 juin 2008

Sun-Day =String-Day

10 juin 2008

Qendrim...

LUFTA ESHT E TMERRESHME, POR SERVILIZMI ESHT ME I KEQ !

2 juin 2008

Shqiperi dhe Greqia(ato nuk jan larg njra-tjetres)

Milingona Dhe Gjinkalala ne dy versione ,Shqip dhe Greqisht
---------Versioni Shqip------------------
Milingona punon pa pushim gjat gjithe veres neper vap e zagushi,ajo pregatit strehen e saj dhe ushqim te nevojshem per gjith dimrin

Gjinkalla mendon se milingona esht budallaqe,nderkoh kendon ,kercen e qesh gjat gjith veres(ç'ate bej tjeter ,esht shum nxeht)

Dimri pllakos dhe :milingona eshte ne streh e ngroht dhe plot me ushqim,gjinkalla dridhet nga te ftohtit ajo nuk ka as streh as ushqim dhe ngordh

FUND

-----------------Versioni Grek--------------
Milingona punon gjat gjith beharit neper vap e zagushi ,ajo pregatit strehen dhe ushqim te nevojshem per gjith dimrin

Gjinkalla kendon e qesh dhe mendon se milingona esht budallaçk,prandaj ajo kendon ,kercen e qesh gjat gjith veres
Dimri erdhi dhe milingona eshte e strehuar dhe plot me ushqim
Mirpo gjinkalla dridhet nga te ftohtit dhe uria,ajo organizon nje koference shtypi,dhe pyet perse milingona ka te drejt te jet e strehuar dhe e ushqyer,nderkoh qe te tjer,fatkeq, si gjinkalla kan ftoht dhe uri
Televizionet organizojn emisione te trasmetuara direct(ose live) qe tregojn gjinkallen duke u dridhur nga te ftohtit dhe uria ,gjithashtu tregojn fragmente nga milingona qe ha e pi ne shtepi konforte dhe te ngroht.
Natyrisht Greqerit jan te shokuar qe ne nje vend kaq te pasur lejohet te vuaj gjinkalla e shkret ne te ftohet dhe uri ndersa te tjer kan te drejt te jetojn ne kushte lluksoze !
OrganizataJoQeverritare manifestojn perpara shtepis se milingones.
Gazetare organizojn intervista & sondazhe dhe pysein perse milingona esht pasuruar ne kurriz te gjinkalles dhe interpelejon qeverrin qe ajo te ngre taksat milingones me qellim qe ajo te paguaj ‘pjesen e duhur’
Ne pergjigje te sondazheve qeverria perpilon nje ligj mbi barazin- ekonomike dhe nje ligj tjeter retroaktiv te beharit mbi anti-diskriminacionin
Taxat e milingones jan shtuar dhe per me teper ajo merr nje gjob sepse nuk ka punesuar gjinkallen(si ndihmese)
Shtepia e milingonse esht bler nga autoritet shteterore sepse ajo nuk mund te paguaj taksat dhe gjoben
Milingona emgiron dhe instalohet me sukses ne Luksembourg
Televizioni ben nje reportazh per gjinkallen ,tashme te dhjamosur.Ajo esht duke i mbaruar ushqimet e milingones edhe pse pranvera esht ende larg!
Ish shtepia e milingones tashme esht kethyer ne streh sociale per gjinkallen, eshte ne prag te rrenimit sepse kjo e fundit nuk e ka mirmbajtur hiç!
Organizatat kunder varferis akuzijn qeverrin per munges buxheti
Qeverria (qe ze lepurin me qerre) ngre nje komision te posaçem,per kete çeshtje,qe kushton 10 Milion €
Gjinkalla ngordh nga nje overdose
Gazetat dhe televizionet me te famshme komentojn deshtimin e qeverris per pabarazi socilale dhe kerkoj zgjedhje te parakohshme(esht ber zakon)
Shtepia ozupohet nga nje band merimangash(emigrantesh)
Qeverria krenarohet per diveristetin polikulturor ne greqi......

28 mai 2008

Man of the month(May '08)


Ne kemi ber bukur fort,ne nuk mund te jemi absolutisht natural,dhe ne nuk kemi ndonje avantazh te madh edhe sikur te ishim te till...

=**===========nuk prisja asgje nga ajo=**=============

26 mai 2008

shkoni

ne pun ose ju pret ....me dy gryka
uikendi mbaroi

23 mai 2008

Weekend


esht fundjave ,beni ça te doni por nje gje çfardo qe te beni ;bejeni mir

20 mai 2008

Thelleza qe shkel mbi vese

kur te pa deti me vale
tha,ah sikur te isha djal....
kete kenge te madhe e kam degjuar qe kur isha shum i vogel ne gramafonin e gjyshit
çfar malli....

19 mai 2008

e HENE

Kush esht me e dobishme,hena apo dielli?,Hena,sepse ajo shkelqen kur ben nate,nderkoh qe dielli shkelqen vetem kur ben dite....esht e Hene dhe ju uroj jave te mbare te gjitheve......

14 mai 2008

ALBANITUDE

Shoqerit,kombet, religionet, jan gjithmon perpjekut te dominojn njera tjetren....


Bijt e Shqipes ,fatkeqesisht, gjithmon te dominuar!...,madje dhe nga peshqit...

13 mai 2008

Besimtar

Njeriu besimtar dhe ateist flasin gjithmon per religionin...

njeri flet per ate qe ai dashuron,tjetri flet per at te ciles ai i trembet.......

12 mai 2008

Burs studimi?

Ishin mbledhur një ditë kafshët e pyllit dhe po shpërndanin bursat e studimit.
Dhelprës i kishte dalë për Juridike;
Lepurit për olimpic si vrapues;
Kaposhit shkolla e muzikës;
Ariut për mundje
Po rrinte i menduar gomari.
E pyet lepuri:
Po ti gomar ke ndonjë bursë studimi?
-Ç'është e vërteta..Po më luten për polic por..nuk dua të korruptohem!